Najdroższy dom do kupienia w województwie śląskim mieści się w Mikuszowicach Śląskich.

i

Autor: WGN Nieruchomości

Nieruchomości

Pałacyk w Mikuszowicach Śląskich jest cudnym domem do kupienia w województwie

Wyjątkowo piękny neorenesansowy pałacyk stoi w parku w Mikuszowicach Śląskich. Pochodzi z 1890 r. i został wystawiony na sprzedaż. Willa ma aż 10 przestronnych pokoi. Łączy w sobie cechy zabytku i nowoczesności. Najpiękniejszy dom do kupienia w województwie śląskim wzbudza powszechny zachwyt. Zobaczcie zdjęcia.

Pałac jak z bajki! Brakuje tylko księcia i księżnej! Przepiękny pałacyk w urokliwym parku! - zachwycają się mieszkańcy, którzy już obejrzeli całą posiadłość w Mikuszowicach Śląskich. Nieruchomość, którą dla pieknej żony wybudował niegdyś bielski właściciel fabryki włókienniczej Edward Zipser, jest wystawiona na sprzedaż. Osoba, która zechciałaby ją kupić, musi wyłożyć okrągłą sumkę 9 mln zł.

A co dostanie w zamian? Przede wszystkim splendor. Willa ma 10 pokoi, które ze względu na powierzchnię mogą być nawet samodzielnymi mieszkaniami. Dwupiętrowy pałacyk jest w idealnym stanie. Zabytkowym wyposażeniem i wystrojem oraz nowoczesnymi udogodnieniami łączy w sobie przeszłość i przyszłość. Widać to zwłaszcza porównując stylowe piwnice i poddasze z ogromnym przeszklonym dachem.

Pałacyk w Mikuszowicach Śląskich

Zobacz w galerii zdjęciowej, jak wygląda w środku i z zewnątrz

Jak wygląda najpiękniejszy dom na Śląsku?

Cała posiadłość ma blisko 24 tysiące mkw., a sama zabytkowa willa z cegły - 1 547 mkw. Nieruchomość przeszła remont generalny w latach 2011-2023. Dzięki temu ma nowe instalacje elektryczne, wodne, gazu i ogrzewania gazowego. Ciekawostką jest zainstalowany system nawadniania kropelkowego w parku. Stoi w nim studnia, dzięki której park nawadniany jest niezależnie od doprowadzonego wodociągu miejskiego.

Willa została pieczołowicie odrestaurowana od piwnic aż po dach z wykorzystaniem najlepszych dostępnych materiałów. Nad całością prac czuwał konserwator zabytków. Wyzwaniem było odtworzenie neorokokowych polichromii zdobiących sufity, obecnie malunki zostały doprowadzone do perfekcji (wraz ze złoceniami) i nadają wyjątkowego klimatu wnętrzom willi. Najtrudniejsze oraz najbardziej kosztowne prace zostały wykonane, pozostało jedynie wykończenie wnętrz. Posiadamy projekt aranżacji wnętrza oraz parku, a także bardzo dokładną dokumentację każdego etapu prowadzonych prac (wraz ze wszystkimi pozwoleniami i dokumentami) - informuje WGN Nieruchomości, które oferuje willę na sprzedaż.

Jaka jest historia pałacyku w Mikuszowicach Śląskich?

Według danych dostarczonych przez właściciela, willa została wybudowana przez bielskiego właściciela fabryki włókienniczej - Edwarda Zipsera.

Podróżując do Brazylii celem zapewnienia dostaw bawełny dla swojej fabryki - Zipser poznał Meta Luizę - córkę brazylijskiego plantatora. Warunkiem wspólnego życia postawionym przez przyszłego teścia oraz swoją wybrankę było wybudowanie stosownego pałacu.

Takim sposobem Zipser po powrocie do kraju nakazał rozpoczęcie budowy. Budynek stanął na parceli tuż obok fabryki, była to istna perła architektury - neorenesansowy pałac z rozległym parkiem i wspaniałymi sztukateriami. Projekt zrealizował słynny architekt Emanuel Rost.

Jaką rejestrację ma Śląsk? QUIZ Czy znasz rejestracje województwa śląskiego

Pytanie 1 z 10
Jaką rejestrację ma Bytom?