Oddział Niemowlęcy bielskiego szpitala został odnowiony.

i

Autor: szpitalpedriatyczny.pl

Bielsko-Biała

Oddział Niemowlęcy bielskiego szpitala został odnowiony. Poprawiły się nie tylko warunki sanitarne

2023-10-12 12:59

Szpital pediatryczny w Bielsku-Białej przeprowadził modernizację oddziału niemowlęcego. Dzięki remontowi nie tylko zwiększyły się jego możliwości medyczne, ale również warunki sanitarne. Prace na zaplanowano na okres, gdy pacjentów jest w tym szpitalnym oddziale mniej.

Remont bielskiego oddziału niemowlęcego dobiegł końca

Zakończył się remont oddziału szpitala pediatrycznego w Bielsku-Białej. Głównym celem modernizacji było odnowienie ścian pomieszczeń oddziału niemowlęcego. Tam gdzie była taka konieczność wymieniono i uzupełniono tynk, całość pomalowano.

Ponadto w gabinecie zabiegowym użyto farb z jonami srebra, które mają właściwości bakteriobójcze. Podczas prac remontowych zamontowano instalację tlenową w dwóch dodatkowych salach pacjentów.

To efekt naszych doświadczeń związanych z zachorowaniami spowodowanymi wirusem RSV, kiedy dużo niemowlaków wymagało tlenoterapii. Wtedy uznaliśmy, że przy najbliższej okazji dobrze będzie zwiększyć liczbę sal pacjentów z tak zwanymi gniazdami tlenowymi. I taka okazja właśnie się pojawiła. Wcześniej gniazda tlenowe były w czterech salach pacjentów Oddziału Niemowlęcego, obecnie są w sześciu - mówi lek. med. Anna Heczko, specjalista pediatrii oraz ordynator Oddziału Niemowlęcego.

Dzięki wsparciu zewnętrznych firm w oknach Oddziału Niemowlęcego pojawiły się nowe rolety z dziecięcą grafiką, a na ścianach oddziałowych korytarzy zawisły tablice manipulacyjne, które umilają czas chorym dzieciom oraz przyczyniają się do ich rozwoju. 

- Te dwie ostatnie, jakże pozytywne zmiany były możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu Pani Joanny Niebrój, która kiedyś była na tym oddziale ze swoim dzieckiem i postanowiła przyczynić się do poprawy jego oblicza, za co - w imieniu przebywających u nas maluchów - pragnę jej serdecznie podziękować - mówi Donata Sawczuk, naczelna pielęgniarka Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Modernizacja Oddziału Niemowlęcego kosztowała 126 tysięcy zł. Remont był możliwy dzięki środkom własnych szpitala.

Warto podkreślić, że modernizacja celowo zaplanowano w takim okresie, kiedy z uwagi na porę roku, pacjentów jest na tym oddziale mniej. W efekcie pacjenci i ich rodzice praktycznie nie odczuli uciążliwości związanych z prowadzoną modernizacją.