nowe sposoby opłat za przejazd autostradą

i

Autor: Shutterstock

Od środy 1 grudnia znikają szlabany i kioski na płatnych odcinkach autostrad krajowych. Dowiedz się jak zapłacić za przejazd

2021-11-29 11:58

Planujesz się przejazd płatnym odcinkiem autostrady A2 Konin-Stryków lub A4 Wrocław – Sośnica? Za przejazd od 1 grudnia 2021 roku zapłacisz e-biletem autostradowym. Instalacja i korzystanie z aplikacji nie wymagają rejestracji w systemie e-TOLL. Pobranie i korzystanie z aplikacji jest bezpłatne. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play oraz App Store.

Użytkownik może w aplikacji opłacić e-bilet autostradowy następującymi metodami płatności: kartą płatniczą lub za pośrednictwem płatności BLIK. Aplikacja e-TOLL PL BILET pozwala na zakup e-biletu autostradowego 60 dni przed planowanym przejazdem.

-Użytkownik powinien zachować do kontroli zakupiony e-bilet autostradowy. Bilet zakupiony w aplikacji e-TOLL PL BILET można w trakcie kontroli okazać na ekranie urządzenia mobilnego-wyjaśnia Grażyna Kmiecić z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach ( posłuchaj poniżej )

Aplikacja pozwala na zakup kilku e-biletów autostradowych na planowane przejazdy. W celu zakupu e-biletu autostradowego poprzez aplikację e-TOLL PL BILET użytkownik podaje następujące dane:

· numer rejestracyjny pojazdu;

· kraj rejestracji pojazdu;

· kategorię pojazdu (samochód osobowy lub motocykl);

· autostradę, którą planuje się poruszać (A2 Konin-Stryków lub A4 Wrocław – Sośnica);

· szczegóły trasy przejazdu (wjazd – punkt początkowy i wyjazd – punkt końcowy trasy, datę i godzinę planowanej podróży).

WAŻNE!

Za brak opłaty za przejazd autostradą, w tym za kontynuację przejazdu autostradą lub jej odcinkiem po upływie daty i godziny końca okresu ważności wskazanych na bilecie autostradowym, od wnoszącego opłatę pobierana jest opłata dodatkowa w wysokości 500 zł.W związku z planowaną zmianą systemu poboru opłat, przygotowywana jest nowa organizacja ruchu na miejscach poboru opłat na autostradach A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica. Na tych odcinkach mogą pojawiać się okresowe utrudnienia w ruchu, związane m.in. z montażem nowego oznakowania. Prosimy o zachowanie ostrożności przy przejeździe przez te fragmenty autostrad.

 Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy

Posłuchaj : Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach o nowej metodzie opłat za przejazd autostradą samochodów osobowych