Nowy skatepark - jutro oficjalne otwarcie

i

Autor: Katarzyna Graboń

Nowe miejsce dla amatorów sportowych wrażeń. W sobotę oficjalne otwarcie skateparku w Jeleśni

2022-06-03 17:36

Podczas „bajowego dnia dziecka” - nie zabraknie dobrej zabawy - zapewniają organizatorzy

Jeleśnia - gratka dla najmłodszych - już w najbliższą sobotę - 4 czerwca w Jeleśni - tuż obok dobrze znanej świetlicy „Sylaba” - zorganizowany zostanie „Bajkowy dzień dziecka” - zaprasza wójt Jeleśni - Anna Wasilewska.

- Będą bajkowe maskotki, które umilą nam czas, nie zabraknie też zabaw i animacji dla najmłodszych. Nikt nie będzie się nudził - zapewnia. - Wieczorem o 18.00 dzieci będą mogły usłyszeć na żywo aranżacje popularnych dziecięcych piosenek - dodaje nasza rozmówczyni.

Na tym jednak nie koniec, będzie też gratka dla młodych miłośników sportu. Oficjalnie otwarty i oddany do użytku młodych zostanie nowiutki skatepark.

- Pomysł podsunęły same dzieci - wspomina Anna Wasilewska. - Przyszły i po prostu powiedziały, że jeżdżą na rolkach, deskach i nie mają swojego miejsca - wspomina nasza rozmówczyni. - I choć wtedy brakowało pieniędzy, uznałam, że musimy jakoś wybudować to miejsce i… udało się - dodaje.

Skatepark kosztował ponad 740 tysięcy złotych. Na rurki, rampy, ale i oświetlenie skateparku - gmina uzyskała 671 tysięcy rządowego wsparcia, 50 tysięcy dorzuciła firma Żywiec Zdrój, a sama gmina dołożyła niecałe 21 tysięcy złotych.

Już wiadomo, że w planach jest także powiększenie nowej bazy sportowej - o pumptrack.

Skatepark w Jeleśni - otwarcie w sobotę
JAK NAJEŚĆ SIĘ ZA 15 ZŁOTYCH [5 POSIŁKÓW] | ESKA XD - Fit vlog #50