przyjęcie do szpitala

i

Autor: Szpital Żywiec

Nowe godziny przyjęć na oddziały w Szpitalu Żywiec. Co warto wiedzieć przed przyjęciem do szpitala

2022-11-08 13:26

Szpital Żywiec wprowadził nowy harmonogram, zgodnie z którym Pacjenci będą przyjmowani na poszczególne oddziały. Pacjenci proszeni są o zgłaszanie się na Izbę w wyznaczonych godzinach, dzięki czemu skrócony zostanie czas oczekiwania.

Oddział Ginekologiczno-Położniczy – od godziny 7:30

Oddział Kardiologiczny – od godziny 8:30

Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej I i II – od godziny 9:30

Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej – od godziny 10:30

Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Nefrologii – od godziny 10:30.

Co należy zabrać do szpitala

Dowód osobisty lub inny dokument tożsamości.

Skierowanie lub kod e-skierowania:

Skierowanie do szpitala otrzymuje się od lekarza rodzinnego lub lekarza specjalisty. Skierowanie powinno zawierać: dane osobowe chorego, w tym nr PESEL oraz pieczątkę podmiotu leczniczego, pieczątkę lekarza, który wystawił skierowanie i rozpoznanie choroby w języku polskim. Bez skierowania nie ma możliwości przyjęcia do szpitala.

Dokumentacja medyczna

Należy przygotować dotychczasową dokumentację medyczną, zwłaszcza karty informacyjne z wcześniejszego leczenia szpitalnego oraz dostarczyć wyniki takich badań, jak (jeśli są posiadane): dwa lub przynajmniej jedno certyfikowane oznaczenia grupy krwi, badania laboratoryjne (wykonane nie później niż tydzień przed planowanym zabiegiem), RTG klatki piersiowej (z ostatniego roku) i EKG oraz wyniki innych, specjalistycznych badań, np. USG, EEG, tomografii komputerowej czy rezonansu magnetycznego (nawet, jeśli były wykonane kilka lat wcześniej).

Wszystkie istotne dokumenty z dotychczasowego leczenie zostaną skserowane i dołączone do Historii choroby.

Leki

Należy przygotować listę aktualnie pobieranych leków (także homeopatycznych i suplementów diety). Wszystkie przyjmowane regularnie leki trzeba wziąć ze sobą do szpitala. Leki powinny być zachowane w oryginalnych opakowaniach z widoczną nazwą i dawką leku. Nie należy zabierać leków rozdzielonych w innych pojemnikach, uniemożliwiających identyfikację leku. Torbę z lekami należy przekazać personelowi medycznemu. Wszelkie potrzebne środki farmakologiczne muszą być kontrolowane przez lekarza. Podczas pobytu w szpitalu żadnych leków i suplementów diety nie wolno brać na własną rękę.

Rzeczy osobiste

Do szpitala zabieramy ze sobą m.in. kapcie, szczoteczkę do zębów i pastę, krem, dezodorant, ręczniki, szlafrok oraz piżamę lub koszulę nocną. Przydatna będzie także ładowarka do telefonu komórkowego oraz woda mineralna.

Zalecenia dla pacjenta

Na 14 dni przed przyjęciem do szpitala unikanie sytuacji, które mogą narazić na wystąpienie jakiejkolwiek infekcji, w tym COVID-19,obowiązek telefonicznego poinformowania szpitala o wystąpieniu objawów zakażenia (kaszel, gorączka, duszność ) lub ekspozycji na wirusa SARS-CoV-2 (koronawirusa).

W dniu zgłoszenia do przyjęcia. Pacjenci oczekują na przyjęcie w Izbie Przyjęć w maseczkach, zachowując co najmniej 2-metrowy odstęp w poczekalni lub na zewnątrz szpitala (np. w samochodzie). O ile to możliwe, należy przychodzić bez osób towarzyszących. W Szpitalu możliwe są odwiedziny w godzinach 13:00-19:00.

Postępowanie po przyjęciu do szpitala na oddziale. Pacjent przyjmowany do szpitala przynosi maskę bawełnianą wielorazowego użytku lub maskę chirurgiczną – jedna maska na każdy dzień planowanego pobytu. Maska jest każdorazowo zakładana w sytuacji:

-przy opuszczaniu pokoju pacjenta,

-gdy w obrębie sali pacjent przebywa w mniejszej odległości niż 2 m od innej osoby,

-gdy personel medyczny lub pomocniczy wchodzi na salę,

-opuszczanie sali przez pacjenta w trakcie pobytu należy ograniczyć do niezbędnego minimum; wówczas pacjent zakłada maskę i dezynfekuje lub myje ręce przed opuszczeniem pomieszczenia.