Wypadki w Żywcu

i

Autor: Żywiec112

Wypadki

Niebezpieczny poranek na drogach w Żywcu. Kilka osób zostało rannych

2023-12-18 9:10

Poniedziałkowy poranek nie zaczął się dobrze na drogach Żywca. W ciągu dwóch godzin doszło tam co najmniej do kilku wypadków, w których poszkodowanych zostało kilka osób. Policjanci prowadzą działania w miejscu zdarzeń.

Seria zdarzeń drogowych na żywieckich drogach

Do kilku zdarzeń doszło rano w poniedziałek, 18 grudnia. Powodem wypadków była gołoledź. Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Łodygowice. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że dwie osoby zostały ranne. Droga została całkowicie zablokowana, a służby wyznaczyły objazdy.

Do kolejnego zdarzenia doszło około godziny 6.30 na drodze ekspresowej na wysokości miejscowości Pietrzykowice. Miało tam dojść do zdarzenia kilkunastu pojazdów.

Doszło do kilku zdarzeń równocześnie. Policjanci nadal pracują w miejscach wypadków, dlatego nie posiadam jeszcze dokładanych informacji odnośnie liczby osób poszkodowanych - wyjaśnia asp. szt. Mirosława Piątek, rzeczniczka prasowa KPP w Żywcu

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Obecnie wiadomo, że ruch na S1 w kierunku Bielska-Białej został puszczony lewym pasem.

Do trzeciego zdarzenia doszło również w miejscowości Łodygowice, na ulicy Żywieckiej. Tam samochód ciężarowy wpadł do rowu. Nie ma informacji o osobach rannych.