Nie żyje wójt Jaworza. Gmina poinformowała o dacie pogrzebu

i

Autor: Pixabay, Facebook/UG Jaworze

Ostatnie pożegnanie

Nie żyje wójt Jaworza. Gmina poinformowała o dacie pogrzebu

Znana jest już data pogrzebu wójta gminy Jaworze, Radosława Ostałkiewicz, który tragicznie zginął we Włoszech. Samorządowiec wypadł z okna na czwartym piętrze hotelu.

Nie żyje wójt Jaworza. Kiedy odbędzie się pogrzeb?

Radosław Ostałkiewicz - wójt gminy Jaworze - zginął w nocy z 8 na 9 maja tego roku. Samorządowiec wypadł z okna na czwartym piętrze hotelu w centrum włoskiego Cagilari. Lokalna policja ustaliła, że siedział on na parapecie i w pewnym momencie stracił równowagę. Ta informacja wywołała szok i niedowierzanie.

Dziennik "L'Unione Sarda" poinformował, że podczas sekcji zwłok, która została przeprowadzona na wniosek prokuratury, na ciele zmarłego znaleziono obrażenia, jakie były wynikiem upadku. Natomiast pozostałe wyniki badań toksykologicznych będą znane dopiero w lipcu. 

Przedstawiciele gminy poinformowali właśnie o dacie pogrzebu swojego wójta. Ustalono, że odbędzie się on w piątek, 2 czerwca, o godz. 14 w Parafii Św. Franciszka w Bielsku-Białej – Wapienicy (ul. Przy Torach 1).

- Ze względu na wciąż toczące się procedury formalne, termin ten może ulec zmianie. O ewentualnym przesunięciu daty pogrzebu poinformujemy niezwłocznie - czytamy w komunikacie opublikowanym przez Urząd Gminy Jaworze.

Życiorys wójta Jaworza

Radosław Ostałkiewicz pełnił funkcję wójta Jaworza od 2014 roku. Z urzędem gminy był jednak związany dłużej - od 2003. Początkowo jako wolontariusz, a później był kierownikiem różnych referatów. 

W 2007 odbył staż w Brukseli, a następnie został zastępcą wójta gminy, a także zastępcą kierownika miejscowego urzędu stanu cywilnego. W 2014 został wybrany wójtem gminy Jaworze w pierwszej turze. Cztery lata później uzyskał reelekcję. 

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE