Wyróżnienie dla powiatu

i

Autor: Starostwo Powiatowe Żywiec

Nagroda za ochronę zabytków. Powiat doceniony

2022-02-22 10:34

Marszałek przyznał nagrodę za wybitny wkład w konserwację obiektów

Powiat Żywiecki może pochwalić się wyróżnieniem marszałka województwa śląskiego w dziedzinie za wybitny wkład w konserwację obiektów konserwatorskich, obiektów które są majątkiem powiatu - wyjaśnia wicestarosta żywiecki Stanisław Kucharczyk.

- Cały projekt zrealizowany przez powiat obejmował aż sześć obiektów na ponad 25 milionów złotych, w ramach projektu modernizacji obiektów użyteczności publicznej. Natomiast pod ścisłym nadzorem konserwatorskim wykonano prace w trzech obiektach - czyli Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, I Liceum im. Mikołaja Kopernika oraz budynku Starostwa Powiatowego w Żywcu - wylicza nasz rozmówca.

Dzięki ogromnemu projektowi „Termomodernizacja placówek użyteczności publicznej Powiatu Żywieckiego część I”, architektoniczne perełki odzyskały dawny blask.

- Bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia, ponieważ są to obiekty służące całej społeczności mieszkańców naszego powiatu i naszej młodzieży. To rzeczywiście architektoniczne perełki. Dzięki zdobytym funduszom udało się zmodernizować obiekty, które od wielu lat wymagały już pilnych prac konserwatorskich.

Jak zapowiada starosta, powiat nie poprzestaje na tych działaniach i modernizuje kolejne obiekty infrastruktury powiatowej, między innymi z wykorzystaniem ekologicznych źródeł energii, by obiekty były nie tylko piękne i funkcjonalne, ale i przyjazne dla środowiska.

Krystian Ochman - wywiad po zwycięstwie