Na Sarnim Stoku w Bielsku-Białej ma powstać nowoczesne osiedle. Znamy zwycięzcę konkursu na projekt

i

Autor: Wikipedia.pl

Inwestycje

Na Sarnim Stoku w Bielsku-Białej ma powstać nowoczesne osiedle. Znamy zwycięzcę konkursu na projekt

2023-12-21 7:32

Około 200 nowych mieszkań na wynajem przybędzie na osiedlu, które ma powstać przy ul. Sarni Stok w Bielsku-Białej. Inwestuje w nie Bielsko-Bialskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Właśnie rozstrzygnięty został konkurs na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną zagospodarowania terenu.

To świetna informacja dla tych, którzy poszukują mieszkania na wynajem w Bielsku-Białej. Przy ul. Sarni Stok powstanie nowoczesne osiedle z 200 lokalami. Inwestorem jest Bielsko-Bialskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Przypomnijmy, że zarząd BBTBS i bielski oddział SARP umowę o współpracy podpisali 15 maja. Wówczas ogłoszony został konkurs na koncepcję urbanistyczno-architektoniczną zagospodarowania terenu. Właśnie został rozstrzygnięty. 

Uczestnicy konkursu musieli zaprojektować nie tylko budynki w atrakcyjnej formie architektonicznej, ale też miejsca postojowe, świetlicę środowiskową dla dzieci i klub dla osób starszych.

I nagroda (25 tys. zł) -  Archistudio Małgorzata Pilinkiewicz, Archistudio Tomasz Studniarek -  „za najpełniejszą odpowiedź na wymagania w prostych współczesnych formach, z czytelną kompozycją przestrzenną i funkcjonalną osiedla oraz z dbałością o ekonomiczne rozwiązania projektowe".

II nagroda (15 tys. zł) - Simply Architekt Anna Dobczyk, Mateusz Witkowski - „za oryginalny pomysł na integrację sąsiedzką związany ze skoncentrowaniem zabudowy w centralnej części oraz innowacyjnym rozwiązaniem parkingów, co pozwoliło na uwolnienie terenów zielonych dostępnych dla mieszkańców".

III nagroda (10 tys. zł) - M.O.C. Architekci sp. z o. o. sp. k. w składzie Ewa Janik, Błażej Janik, Łukasz Gawlas, Małgorzata Karolak-Góra, Klaudia Kwaśny, Karolina Supron - „za ekspresyjne formy architektoniczne, dobrze wkomponowane w teren, z czytelnym układem urbanistycznym, łatwym schematem etapowania oraz balkonami zapewniającymi prywatność".

Uroczyste wręczenie nagród wraz z wystawą prac i dyskusją pokonkursową odbędzie się w styczniu 2024 roku.