koncert w Szpitalu Żywiec

i

Autor: Agata Chmielowska

Muzyczne podziękowania za uratowanie życia. Wyjątkowy koncert w Szpitalu w Żywcu

2022-12-21 12:04

W żywieckim szpitalu miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Kwintet Dęty Blaszany Filharmonii Śląskiej zagrał w holu szpitala koncert muzyki klasycznej i świątecznej dla pacjentów, personelu i gości. W składzie zespołu był trębacz Bartosz Gaudyn, który kilka miesięcy wcześniej był pacjentem placówki i chciał w ten sposób podziękować za opiekę i wyleczenie.

Bartosz Gaudyn jest I trębaczem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej w Krakowie, a także I trębaczem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiem im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach. W 2017 roku uzyskał stopień naukowy doktora w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Po ciężkiej chorobie, to jego pierwszy występ – dostał już zielone światło od ordynatora i może powrócić do grania w filharmonii.

Słowa to za mało, żeby móc podziękować, dlatego poprosiłem moich kolegów z Filharmonii Śląskiej, którzy bez chwili zawahania się skrzyknęli i wspólnie przygotowaliśmy specjalny repertuar.

- mówi muzyk (posłuchaj poniżej).

Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem i był doskonałym wydarzeniem, które umiliło pobyt pacjentom w szpitalu. Muzyka klasyczna i świąteczne melodie rozbrzmiewały po korytarzach i salach szpitalnych. Muzycy odwiedzili też Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej II, gdzie przebywał Bartosz Gaudyn, oraz Izbę Przyjęć. (wideo)

Niezwykły koncert w Szpitalu

To wyjątkowe wydarzenie pokazało, jak wdzięczność i chęć podziękowania może przybrać nieoczekiwane i ciekawe formy. Mamy nadzieję, że podobne inicjatywy będą kontynuowane w przyszłości i będą stanowić dodatkowy element wsparcia dla pacjentów i personelu.

-informuje Karolina Kocięcka specjalista d/s komunikacji Szpitala w Żywcu.

posłuchaj : Bartosz Gaudyn, trębacz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiem im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katow o koncercie w Szpitalu Żywiec