Młodzi uczniowie Fundacji Braci Golec będą sami realizować swoje pomysły

i

Autor: FB Fundacja Braci Golec

Młodzi chcą działać. Znamy już wyniki konkursu grantowego Fundacji Braci Golec

2022-06-09 17:08

Dofinansowanie przyznane zostało aż 4 projektom, które zostały złożone przez uczniów i absolwentów fundacji w nowym konkursie grantowym

Młodzi społecznicy na realizację swoich pomysłów – mogli otrzymać do 2 tysięcy złotych - relacjonuje Rafał Bałaś - jeden z instruktorów fundacji.

- To może nie jest duża kwota, jeśli popatrzymy na to w kontekście innych dużych projektów, czy programów, ale... trzeba brać pod uwagę że nie stworzyliśmy w naszym konkursie ograniczenia wiekowego i dziś - ci ludzie, którzy mają kilkanaście lat - mogli dostać aż dwa tysiące złotych na realizację swoich pomysłów.

Choć z założenia dofinansowane miały zostać tylko trzy projekty - finalnie jury uznało, że warto wesprzeć jeszcze jeden. Będą zajęcia regionalne w szkołach i przedszkolach, warsztaty dla rówieśników, audycje radiowe o folklorze a także - teledysk i profesjonalna sesja zdjęciowa muzycznego duetu absolwentów fundacji.

- Chcieliśmy ułatwić naszym uczniom i absolwentom realizację ich pomysłów. Sami wiemy, że wiele da się zrobić bez budżetu, bez pieniędzy i dobre chęci wystarczają, ale... jeśli tylko się da „dopalić” te chęci budżetem - to chcemy to zrobić - zaznacza Rafał Bałaś. - Co ważne, poprzez ten konkurs chcieliśmy ich uczyć realizowania swoich pomysłów poprzez takie programy mikrograntów. Może kiedyś sięgną po większe środki i będą mogli odważnie działać na szerszą skalę - podsumowuje nasz rozmówca.

Już wiadomo, że na jesień konkurs będzie miał kolejną edycję. Obecnie pod skrzydłami fundacji w 8 ogniskach twórczości artystycznej uczy się ponad 230 osób, jest też chór ludowy i orkiestra ludowa.

Jakie działania będą realizować młodzi - posłuchajcie.

Pierwszy raz sami będą realizować własne projekty
Hity lata 2022 - te piosenki będą towarzyszyć nam w tegoroczne wakacje