Pomoc w dotarciu na szczepienie

i

Autor: pixabay

Mieszkańcy Żywca mogą skorzystać z pomocy w dotarciu do najbliższego punktu szczepień

2021-01-28 12:06

Zgodnie z decyzją wojewody od połowy stycznia - podobnie jak w innych samorządach - w Żywcu uruchomiony został bezpłatny transport dla osób, które chciałyby się zaszczepić przeciwko koronawirusowi

- To akcja skierowana do osób, które nie mają możliwości samodzielnie dotrzeć w wyznaczonym terminie do punktu szczepień - wyjaśnia Jolanta Gruszka szefowa Wydziału Spraw Społecznych, Promocji i Współpracy Partnerskiej w Urzędzie Miejskim w Żywcu.

- Z tej usługi mogą skorzystać osoby z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie NR, a także osoby z I grupą inwalidzką - tłumaczy.

Z transportu mogą też skorzystać osoby samotne, starsze, osoby które mają problemy z poruszaniem się, osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, których rodzina nie posiada przystosowanego dla nich pojazdu.

Mieszkaniec, który będzie chciał skorzystać z transportu na szczepienie, organizowanego przez miasto, składa oświadczenie, że nie ma możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień.

Warto przypomnieć, że potrzebę transportu należy zgłosić zaraz po otrzymaniu informacji z terminem i godziną szczepienia.

Zapotrzebowanie trzeba zgłosić pod numerem telefonu 734 214 520. Można to zrobić od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00. Szczegóły tej formy pomocy znajdziecie też na stronie internetowej miasta.

Bezpłatny transport na szczepienie - kto może skorzystać?
W całym kraju odbyły się protesty kobiet