Burmistrz Antoni Szlagor podpisał list intencyjny

i

Autor: FB Antoni Szlagor

List intencyjny - podpisany

2022-04-11 19:13

Żywiec zainteresowany certyfikacją Europejskiej Nagrody Energetycznej

Z początkiem kwietnia w Warszawie odbyła się zorganizowana przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. ceremonia wręczenia certyfikatów Europejskiej Nagrody Energetycznej (eea). Wśród wyróżnionych gmin znalazły się Gdynia, Olsztyn i Lublin, które z sukcesem przeszły proces certyfikacji eea potwierdzający wysoką jakość realizowanych działań z zakresu polityki energetyczno-klimatycznej.

Z kolei Pilawa, Raciechowice oraz Łomża otrzymały wyróżnienia za poczynienie znaczących kroków w procesie ochrony klimatu w swoich gminach. Wydarzenie odbyło się w ramach europejskiego projektu Implement, którego głównym celem jest wdrożenie pilotażowo m.in. w Polsce systemu zarządzania jakością i certyfikacji lokalnej polityki energetyczno-klimatycznej według standardów i kryteriów eea.

Na koniec ceremonii kolejne gminy - Tomaszów Mazowiecki oraz Żywiec - zainteresowane udziałem w procesie certyfikacji podpisały list intencyjny.

Miasta, które mają certyfikat eea pokazały, że można być wzorem w dziedzinie zarządzania jakością polityki energetyczno-klimatycznej. - Cieszę się, że zostaliśmy docenieni i zaproszeni jako kolejne miasto do włączenia się w proces certyfikacji w tym zakresie. To wyróżnienie dla naszego miasta za szereg podejmowanych działań w tym zakresie - podsumowuje na swoim profilu burmistrz Żywca.

Za co kochasz radio
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE