Burmistrz Antoni Szlagor podpisał list intencyjny

i

Autor: FB Antoni Szlagor

List intencyjny - podpisany

2022-04-11 19:13

Żywiec zainteresowany certyfikacją Europejskiej Nagrody Energetycznej

Z początkiem kwietnia w Warszawie odbyła się zorganizowana przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. ceremonia wręczenia certyfikatów Europejskiej Nagrody Energetycznej (eea). Wśród wyróżnionych gmin znalazły się Gdynia, Olsztyn i Lublin, które z sukcesem przeszły proces certyfikacji eea potwierdzający wysoką jakość realizowanych działań z zakresu polityki energetyczno-klimatycznej.

Z kolei Pilawa, Raciechowice oraz Łomża otrzymały wyróżnienia za poczynienie znaczących kroków w procesie ochrony klimatu w swoich gminach. Wydarzenie odbyło się w ramach europejskiego projektu Implement, którego głównym celem jest wdrożenie pilotażowo m.in. w Polsce systemu zarządzania jakością i certyfikacji lokalnej polityki energetyczno-klimatycznej według standardów i kryteriów eea.

Na koniec ceremonii kolejne gminy - Tomaszów Mazowiecki oraz Żywiec - zainteresowane udziałem w procesie certyfikacji podpisały list intencyjny.

Miasta, które mają certyfikat eea pokazały, że można być wzorem w dziedzinie zarządzania jakością polityki energetyczno-klimatycznej. - Cieszę się, że zostaliśmy docenieni i zaproszeni jako kolejne miasto do włączenia się w proces certyfikacji w tym zakresie. To wyróżnienie dla naszego miasta za szereg podejmowanych działań w tym zakresie - podsumowuje na swoim profilu burmistrz Żywca.

Za co kochasz radio