Śliwka Bronka na papierze

i

Autor: UG Lipowa

Lipowa wyemitowała swoją walutę!

2021-01-29 14:46

Bezcenne Papiery Niewartościowe z #MalowniczaGminaLipowa w postaci „Jednej Bronki” można odebrać bezpłatnie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej

- Jedna Bronka Lipowska Śliwka z #MalowniczaGminaLipowa, to Bezcenny Papier Niewartościowy, czyli pocztówka zrobiona na wzór banknotu, który można wysłać z Gminy Lipowa - tłumaczy Szymon Wróbel z miejscowego urzędu gminy.

Pocztówka przedstawia maskotkę gminy, czyli sympatyczną żółtą Śliwkę Bronkę. Nawiązuje ona do historii uprawy na terenie gminy żółtej śliwki żniwki, która często bywa mylona z mirabelką. W gminie można również zobaczyć największy pomnik śliwki oraz zrobić sobie zdjęcie na tle muralu „Śliwkowa Gmina Lipowa”, który powstał w centrum gminy i wpisuje się w „Szlak Beskidzkich Murali”. Na pocztówce „Bronka” pozuje na tle góry Skrzyczne. Schronisko tego szczytu leży na terenie Gminy Lipowa.

- Jedna Bronka Lipowska Śliwka, jak każdy nominał, ma datę powstania - styczeń 2021 - wyjaśnia wójt Lipowej - Jan Góra. - Być może zrobimy z tej naszej pocztówki tradycję i co roku, w styczniu będziemy wypuszczać inny nominał z naszą Lipowską Śliwką Bronką z Malowniczej Gminy Lipowa - dodaje.

Śliwka Bronka z Lipowej - mówi Szymon Wróbel
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 29.01.2021