próby porwania

i

Autor: Pixaby/policja

Wiadomości

Ktoś próbował porwać dzieci w powiecie cieszyńskim? To nie było jednorazowe zdarzenie

W powiecie cieszyńskim kilkukrotnie miało dojść do prób porwania dzieci. O sprawie została powiadomiona policja. Służby apelują, by zachować czujność i przypomnieć dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W powiecie cieszyńskim doszło do prób porwania dzieci?

W miejscowości Simoradz miało dojść do próby porwania dziecka. O sprawie jako pierwszy poinformował portal beskidzka24.pl. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że nieznana osoba zaproponowała dziecku podwiezienie samochodem. Dziecko propozycję odrzuciło i na tym zakończyła się sytuacja.

Mimo wszystko dzielnicowy spotkał się z dziećmi i przypomniał zasady bezpieczeństwa w takich sytuacjach – mówi dla portalu beskidzka24.pl Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy KPP w Cieszynie.

Do podobnego zdarzenia miało dojść między Pierśćcem a Kiczycami. Według informacji przekazanej przez szkołę podstawową w Simoradzu, dziecko zaczepiane było przez mężczyznę w kominiarce, poruszającego się srebrnym busem. Na szczęście dziecko zdążyło uciec do domu. Sprawa ta również została zgłoszona na policję.

W związku z informacją o tym zdarzeniu prowadzone są czynności sprawdzające pod kątem przestępstwa zmuszenia do określonego zachowania. Jeżeli w toku postępowania wyjdą na jaw inne okoliczności wskazujące na konieczność zmiany kwalifikacji, to może ona nastąpić - mówi dla portalu beskidzka24.pl Krzysztof Pawlik

Obecnie trwa postępowanie wyjaśniające. Policja prowadzi też działania w kierunku prewencyjnym. Mundurowi przypominają dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania, szczególnie w kontaktach z nieznajomymi.

Apelujemy też o to, by rozmawiać z dziećmi na takie tematy, ostrzegać je przed tego rodzaju potencjalnymi sytuacjami – dodaje rzecznik.

Źródło: Ktoś próbował porwać dzieci w powiecie cieszyńskim? To nie było jednorazowe zdarzenie