Policjanci z Bielska-Białej zatrzymali włamywacza. 49-latek został aresztowany

i

Autor: KMP Bielsko-Biała

Bielsko-Biała

Kradł włamywacz razy kilka, ponieśli i wilka. 49-latkowi grozi nawet 15 lat więzienia

W ostatnich tygodniach w Bielsku-Białej doszło do serii włamań. Wszystkie miały miejsce w okresie między 10 a 22 kwietnia. Złodziej kradł kosztowności, szczególnie upodobał sobie pieniądze i biżuterię. Ale jego dobra passa musiała się kiedyś skończyć. Podczas jednej z włamań zastał w środku domownika. By uniknąć złapania, złodziej go zaatakował.

W Bielsku-Białej grasował seryjny włamywacz

Jednak służby i sprawiedliwość i tak go dopadły. W poniedziałek 22 kwietnia 49-latek został zatrzymany, a bielski sąd przystał na wniosek prokuratora i aresztował go na trzy miesiące. Z uwagi na fakt, że mężczyzna działał w recydywie, grozi mu surowsza kara. Seryjny włamywacz może spędzić za kratkami nawet 15 lat więzienia.

Przykład i sposób działania podejrzanego, którego przestępcza działalność została szybko zakończona przez bielskich mundurowych, skłania nas do przypomnienia Państwu, by zabezpieczać swoje domy i mieszkania. Szczególnie teraz, kiedy jesteśmy tuż przed długim majowym weekendem. Pamiętajmy o tym, by nie informować wszystkich za pośrednictwem mediów społecznościowych, że opuszczamy swoje domostwo na weekend. Jeśli czujemy potrzebę dzielenia się relacją z wyjazdu, można to zawsze zrobić po wyjeździe. Warto również poprosić sąsiada, by uprzątnął materiały reklamowe zalegające na wycieraczce przed drzwiami do naszego mieszkania czy ewentualnie włączył oświetlenie wieczorem wewnątrz lokalu - przestrzega st. sierż. Sławomir Kocur, rzecznik prasowy bielskiej policji.