Na wiosnę oficjale otwarcie kolejnego odcinka ścieżki nad jeziorem

i

Autor: UM Żywiec

Kolejny etap ścieżki dydaktyczno-rowerowej nad jeziorem żywieckim już gotowy

2023-01-11 20:04

Dobre wiadomości płyną dla mieszkańców Żywca i turystów odwiedzających miasto. Zakończył się kolejny etap budowy ścieżki dydaktyczno-rowerowej. Po niedawnym zakończeniu prac trasa spacerowa liczy już 12 kilometrów.

Jak twierdzi Mariusz Hujdus, rzecznik urzędu miejskiego w Żywcu ścieżka świetnie przyjęła się wśród mieszkańców i turystów i jest chętnie wykorzystywana jako przestrzeń do rekreacji. Teraz jej użytkownicy zyskali kolejne 5 kilometrów trasy.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, została już ukończona budowa nowego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej. Do tej pory istniała ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna, która przyjęła się jako zarówno ścieżka rowerowa, ale i trasa dla rolkarzy, biegaczy czy spacerowiczów. Ten nowy odcinek to już klasyczna ścieżka rowerowo-piesza. To dodatkowe 5 kilometrów, które w połączeniu z istniejącą już siedmiokilometrową trasą daje w sumie 12 kilometrów pięknego widokowego terenu.

- informuje rzecznik prasowy

Choć pierwotnie ścieżka miała być gotowa do końca listopada, jej budowa zakończyła się jednak w grudniu. Jak przekazał nam Hujdus, oficjalne oddanie ścieżki do użytku mieszkańców nastąpi wiosną. Na nowym odcinku trwają obecnie ostatnie prace kosmetyczne.

Miasto Żywiec dostało na budowę ścieżki dofinansowanie o wysokości ponad 5 milionów złotych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 wsparcia dla gmin górskich. Chociaż oficjalnie ścieżka otwarta zostanie wiosną, mieszkańcy i turyści chcący wykorzystać słoneczną pogodą mogą już skorzystać z wydłużonej trasy.

Test Recyklomatów na Śląsku. Uruchomienie projektu nowego systemu kaucyjnego