Kiermasz zabawek w Bielsku-Białej pomoże zwierzętom ze schroniska

W Bielsku-Białej w sobotę odbywa się kiermasz zabawek zorganizowany przez Fundację Ekologiczną Arka. Dochód ze sprzedaży zasili schronisko dla zwierząt i pomoże psom i kotom przetrwać zimę. Kiermasz odbywa się galerii handlowej Sfera.

Kiermasz zabawek w Bielsku-Białej

Kiermasz zebranych wśród bielszczan zabawek zorganizowali ekolodzy z fundacji Arka. Przez całą sobotę można je nabyć za symboliczną cenę w bielskiej galerii handlowej Sfera. Cały przychód trafi do organizacji „Dom dla psa”, która opiekuje się bezdomnymi zwierzętami.

Prezes Arki Wojciech Owczarz powiedział, że wśród zabawek, które mogą nabyć bielszczanie, są gry planszowe, puzzle, klocki i lalki. Wszystko zostało zebrane od mieszkańców.

- Podczas wydarzenia będzie można nabyć psi kalendarz. To już dwunasta jego edycja. Pomysłodawcą jest grupa wolontariuszy z bielskiego schroniska Domdlapsa – powiedział prezes Wojciech Owczarz. - Całkowity dochód z jego sprzedaży przeznaczony jest na pomoc medyczną, psychologiczną i bytową dla bezdomnych psów z Bielska-Białej i okolic. Celem jest również propagowanie idei: Nie kupuj, adoptuj!

Kalendarz składa się z 12 fotograficznych portretów psów oraz ich historii, które zakończyły się szczęśliwe.

Zwierzęta w schronisku dostają pomoc

Prezes zaznaczył, że kilka dotychczasowych edycji akcji przyniosło znacznie ponad 30 tys. zł dochodu. Pieniądze trafiły m.in. do fundacji Psia Ekipa, ośrodka rehabilitacji dzikich zwierząt Mysikrólik, a także do Przystani Ocalenie, która prowadzi schronisko dla zwierząt pod Pszczyną.

Akcja to zarazem pomysł, jak z niepotrzebnych rzeczy stworzyć coś, z czego każdy będzie zadowolony.

- Dotyczy to zarówno oddających zabawki, jak i nabywających je po okazyjnych cenach, jak i na końcu organizacji ratujących zwierzęta – dodał Owczarz.

Aktywista podkreślił, że zabawki, gdy dzieci podrosną, najczęściej stają się odpadami, które bardzo trudno zagospodarować. Akcja daje im „drugie życie”.

Fundacja Arka zajmuje się edukacją ekologiczną, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Podejmuje zagadnienia ochrony powietrza, gospodarki odpadami, ochrony zwierząt i szerzenia wiedzy o wpływie zachowań człowieka na otaczające środowisko.

Kiermasz zabawek w Galerii Sfera w Bielsku-Białej potrwa do godz. 21.