Ciekawostka

Interaktywne Centrum Bajki i Animacji ma już miesiąc. Odwiedziło je już kilka tysięcy osób

Interaktywne Centrum Bajki i Animacji w Bielsku-Białej zostało otwarte pod koniec maja. Bogata oferta atrakcji, którą oferuje centrum przyciąga każdego dnia setki gości. W ciągu miesiąca obiekt odwiedziło ponad pięć tysięcy osób. Jakie zatem atrakcje oferuje Interaktywne Centrum Bajki i Animacji?

Kilka tysięcy gości odwiedziło Interaktywne Centrum Bajki i Animacji

Mija miesiąc od otwarcia najnowszej atrakcji w Bielsku-Białej, jaką jest Interaktywne Centrum Bajki i Animacji. Wędrując po trzech kondygnacjach budynku można poznać nie tylko historię bielskiej animacji, jej twórców oraz dawne techniki wytwarzania filmów, ale także samemu stać się reżyserem.

Studio Filmów Rysunkowych jest niezwykłą instytucją kultury polskiej, bardzo zakorzenioną w regionie. Nasze Centrum ma potencjał stać się wizytówką Bielska- Białej, w którego DNA od kilkudziesięciu lat wpisują się bajki i animacje znane na całym świecie – mówi Karolina Lorenc, zastępca dyrektora do spraw organizacyjnych Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Od 25 maja do pierwszej połowy czerwca, multimedialną wystawę w Interaktywnym Centrum Bajki i Animacji OKO odwiedziło ponad 5 tys. gości – mieszkańców Bielska-Białej i turystów. Seanse w studyjnym kinie Kreska zobaczyło 600 widzów. A to dopiero początek. Na okres wakacji OKO przygotowało specjalną ofertę kinową z programem Kultowych bajek wyprodukowanych w Studiu Filmów Rysunkowych, Kino Młodego Widza oraz repertuar wieczorny dla tęskniących za kinem studyjnym dorosłych.

Zobaczcie, jak wygląda nowe centrum bajki i animacji w Bielsku-Białej.

Jakie atrakcje oferuje Interaktywne Centrum Bajki i Animacji?

Atrakcja zlokalizowana jest na dwóch kondygnacjach nowo powstałego miejsca. W przestrzeni OKA najmłodsi zwiedzający mają okazję do stworzenia klasycznej animacji rysunkowej, przechodząc przez wszystkie etapy twórcze – od wyboru miejsca i bohatera, przez określenie fabuły po dodanie muzyki. Co ważne, taka zabawa wcale nie wymaga zaawansowanych umiejętności artystycznych. Interaktywna ekspozycja daje możliwość wyboru postaci czy ścieżki dźwiękowej ze specjalnie przygotowanej bazy. Na końcu pozostaje już tylko obejrzenie stworzonego przez siebie dzieła.

Ale to nie wszystko. Interaktywne Centrum Bajki i Animacji OKO to aż siedem przestrzeni tematycznych i kilkanaście różnorodnych stanowisk, na których można np. dokładnie poznać historię Studia Filmów Rysunkowych, czy dowiedzieć się, jak wygląda proces tworzenia scenariuszy, postaci, udźwiękowiania obrazu, dodawania tła i wiele – mówi Karolina Lorenc, zastępca dyrektora do spraw organizacyjnych Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Interaktywne Centrum Bajki i Animacji to miejsce, w którym na zwiedzających czekają także seanse kultowych filmów i seriali animowanych w studyjnym kinie Kreska. Przygody Reksia, Baltazara Gąbki, Pampaliniego czy Bolka i Lolka z pewnością zachwycą całe rodziny a na widzów dorosłych wieczorami od wtorku do niedzieli czekają projekcje filmów artystycznych.

Przypomnijmy, że budowa Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji OKO rozpoczęła się w lutym 2022 roku. Inwestycja przy ul. Cieszyńskiej 24 zakończyła się w marcu 2024 r. a już dwa miesiące później, 24 maja, odbyła się uroczysta inauguracja.

Źródło: materiały prasowe Interaktywne Centrum Bajki i Animacji

Źródło: Interaktywne Centrum Bajki i Animacji ma już miesiąc. Odwiedziło je już kilka tysięcy osób