Znaleziska SSR Żywiec

i

Autor: SSR Żywiec

Gruzowisko, reklamówka wypełniona skrzelami ryb, lodówka, tapczan, pokrycie dachu -to ostatnie znaleziska Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Żywieckiego

2021-04-26 15:33

Strażnicy SSR Żywiec przeprowadzili kolejne patrole, skupiając się przede wszystkim na górskich rzekach naszego powiatu. Podczas przeprowadzonych kontroli strażnicy odkryli tuż przy górskiej rzece Sole składowisko gruzu. Sprawę zgłosiliśmy do PGW Wody Polskie Zarządu Zlewni w Żywcu, Nadzoru Wodnego.

Strażnicy ujawnili również, na górskiej rzece wędkarza, który dopuścił się trzech wykroczeń, czego konsekwencją będzie skierowanie zawiadomienia o wykroczeniu do Państwowej Straży Rybackiej w Katowicach. Kolejnym znaleziskiem okazała się reklamówka wypełniona rybimi skrzelami.

Niestety większość patroli kończy się wykryciem nieprawidłowości. Fakt ten pokazuje, iż nasze wody potrzebują wzmożonej ochrony. Ujawnienia pokazują skalę problemu, z jakim zmagają się nasze wody.

Kolejnym problemem są zanieczyszczenia terenów w okolicach cieków wodnych czy samych rzek i potoków. W trakcie ostatniej akcji "wiosenne porządki z Czyste Beskidy" strażnicy posprzątali górny odcinek rzeki Soły w gminie Rajcza.

-Przerażające jest to co znaleźliśmy w górnych partiach górskiej rzeki Soły. Lodówka, łóżko, beczka po oleju, drzwi, parasol słoneczny czy elementy pokrycia dachu, to tylko niektóre ze znalezisk. Lecz jedno odkrycie spowodowało szybsze bicie serca jednego ze strażników, mianowicie dwa zrzuty jelenich rogów. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i mamy ogromne poczucie satysfakcji, iż wybrany przez nas odcinek rzeki Soły został przywrócony do pierwotnego stanu - informują strażnicy SSR z Żywca. ( galeria poniżej)

SSR Żywiec działa w granicach powiatu, których w całym kraju jest ponad trzysta . . .

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Wielkie sprzątanie Łąk Nowohuckich