jarmark świąteczny

i

Autor: Eska.pl

Gdy brakuje pomysłu na prezent, chcesz mieć niezwykłą dekoracje świąteczną lub masz chęć na swojskie samokołyki -idź na świąteczny kiermasz

2021-12-16 15:12

W ciągu najbliższych dni będzie można odwiedzić kilka takich miejsc. Zapraszamy do Żywca, Świnnej i Jeleśni. Co tam znajdziecie: stroiki bożonarodzeniowe, ozdoby choinkowe, szopki, wyroby sztuki ludowej, rękodzieła, swojskie wędliny, sery góralskie, sękacze, ciasta, pierogi, pierniki, chałwy i przyprawy, grzańce, gorącą czekoladę i piwa rzemieślnicze, biżuterię ze srebra, zabawki ekologiczne i ludowe, przetwory z ryb itd...

 Jarmark Adwentowy w Jeleśni

Już w ten weekend 18-19 grudnia 2021 mamy przyjemność zaprosić Was na pierwszy Jarmark Adwentowy w Jeleśni. Impreza będzie miała charakter otwarty i odbędzie się na placu obok Urzędu Gminy Jeleśnia. Celem Jarmarku jest promowanie regionalnych potraw, rzemiosła i rękodzieła, a na koncertach wystąpią lokalne zespoły muzyczne. Na miejscu można będzie spróbować i kupić wiele świątecznych potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, rozgrzać się kubkiem grzanego wina z goździkami i spotkać się ze znajomymi.

Na Jarmarku Adwentowym spotkacie stoiska m.in.: 7 Kół Gospodyń Wiejskich, lokalnych twórców ludowych, rzemieślników, organizacji pozarządowych ( w galerii poniżej menu potraw jakie na kiermasz przygotowały KGW z Gminy Jeleśnia ) Na scenie wystąpią kapele i zespoły góralskie w tym: Romanka i Zespół Skład Niearchaiczny

Kiermasz świąteczny w Świnnej

Już w najbliższą niedzielę 19 grudnia na placu za Gminnym Ośrodkiem Kultury w Świnnej staną kiermaszowe stoiska. Na nich wszelkie dobra związane z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia. Koniecznie musicie nas odwiedzić - zaprasza Mieczysław Krzak dyrektor GOKU w Świnnej ( posłuchaj poniżej )

Będą świąteczne smakołyki i pomysły na ciekawe prezenty pod choinkę. Start niedziela godzina 8.00. Kiermasz potrwa do południa.

W poniedziałek 20 grudnia GOK w Świnnej zaprasza na niezwykły koncert pod tytułem "Nie o to chodzi" w wykonaniu duetu Natalia &Nirina. Start koncertu o godz. 18.00, wstep wolny.

VI Jarmark Bożonarodzeniowy w Żywcu

W dniach 21 - 23 grudnia żywiecki rynek zapełni się stoiskami pełnymi miodów, wędlin, pachnącego pieczywa, pysznych serów czy pięknych ozdób świątecznych. VI Jarmark Bożonarodzeniowy w Żywcu będzie czynny codziennie od godziny 9:00 do 18:00. Każdego dnia od 12:00 zakupy umilać będą kapele góralskie. Pierwszego dnia jarmarku o godzinie 12:00 na rynek zawita orszak Świętego Mikołaja. 22 grudnia o 13:00 niespodzianka dla wszystkich miłośników kwaśnicy! Dzięki Funduszowi Promocji Mięsa Wieprzowego rozdane zostanie aż 400 porcji kwaśnicy pod hasłem „Kwaśnica na Święta, czy jeszcze pamiętasz?”

Nie może Was tam zabraknąć!

posłuchaj : Mieczysław Krzak dyrektor GOK w Świnnej zaprasza na kiermasz świąteczny