Dzień bez samochodu w Bielsku-Białej. Będą bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

i

Autor: KMBB

Wiadomości

Dzień bez samochodu w Bielsku-Białej. Będą bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

Już po raz kolejny w Bielsku-Białej - w związku z dniem bez samochodu - będzie możliwy przejazd komunikacją miejską zupełnie za darmo. Wystarczy mieć tylko przy sobie dowód rejestracyjny swojego pojazdu.

Bezpłatna komunikacja w Bielsku w ramach dnia bez samochodu

W piątek, 22 września, obchodzony jest dzień bez samochodu. W związku z tym, Bielsko-Biała - już po raz dwunasty - włącza się w akcję i zachęca mieszkańców, by przesiedli się z samochodów do autobusów miejskich. Tego dnia już wiadomo, że transport komunikacją na wszystkich liniach obsługiwanych przez Miejski Zakład Komunikacyjny będzie bezpłatny. 

Trzeba tylko w czasie przejazdu posiadać przy sobie dowód rejestracyjny samochodu osobowego, którego jest się właścicielem lub współwłaścicielem. Co istotne - pojazd musi mieć ważne badanie techniczne.

Przypomnijmy, że od 16 do 22 września trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Kampania została zainicjonowana przez Komisję Europejską. Jej celem ma być zachęcenie mieszkańców miast do zmiany przyzwyczajeń poprzez wybrania alternatywnych i bardziej ekologicznych środków podróżowania po mieście.