Opowiedzą co działo się na Żywiecczyźnie. W Warszawie - finał konkursu Opowiedz

i

Autor: Katarzyna Graboń

Konkurs "Działaj Lokalnie" na Żywiecczyźnie został podsumowany. W ostatnim czasie ŻFR zrealizowała 11 projektów

2023-01-24 15:06

W siedzibie Żywieckiej Fundacji Rozwoju podsumowano tegoroczną edycję konkursu "Działaj Lokalnie". Zaprezentowano również filmy, które brały udział w towarzyszącym konkursie "Opowiedz". Autorzy najlepszych produkcji będą mogli teraz zaprezentować swoje dzieła w Warszawie.

W siedzibie Żywieckiej Fundacji Rozwoju podsumowano lokalny etap konkursu grantowego „Działaj Lokalnie” oraz towarzyszący mu konkurs filmowy „Opowiedz”. Zaprezentowane w nim obrazy dokumentowały to, co działo się na Żywiecczyźnie w ramach 11 projektów lokalnych. Przypomnijmy, że zostały one wsparte kwotą o łącznej wartości 55 tysięcy złotych.

Projekty rękodzielnicze, kulinarne, czy mobilny punkt pomocy - to tylko niektóre pomysły które zrealizowali lokalni społecznicy. Konkurs opowiedz ma wymiar edukacyjny, chodzi między innymi o to, by informować o tym, co dzieje się w ramach projektów - stąd szkolenia i właśnie ten konkurs

- informuje nas Anna Jafernik z Żywieckiej Fundacji Rozwoju. Jak dodaje, konkurs  ma w dużej mierze wymiar edukacyjny, a jego celem jest przygotowanie  społeczników do tego, by potrafili odpowiednio zaprezentować swoje działania. . Często jest bowiem tak, że grupy nieformalne robią cudowne i wartościowe działania, a … lokalna społeczność nie wie, że coś się dzieje, że mogą wziąć udział. Dlatego tak istotne jest, aby potrafili skutecznie komunikować o tym, co robią

Często jest bowiem tak, że grupy nieformalne robią cudowne i wartościowe działania, a lokalna społeczność nie wie, że może wziąć w czymś udział.  Dlatego tak istotne jest, aby społecznicy potrafili skutecznie komunikować o tym, co robią.

- dodaje Jafernik.

Konkurs grantowy „Działaj Lokalnie” może funkcjonować dzięki mechanizmowi regrantingu. Do tej pory przystąpiło do niego 8 z gmin powiatu żywieckiego.

Nie ma się czego bać. Przecież każdy dobry gospodarz chce pomnażać fundusze.  W tym przypadku wydajemy około trzech tysięcy, a o wiele wiele więcej wraca do naszej gminy w formie świetnych działań z naszymi mieszkańcami. Polecam.

- mówi na mam - wójt Gilowic, Krzysztof Okrzesik.

W ramach lokalnego etapu konkursu „Opowiedz” jury wybrało 4 dwuminutowe filmy, które reprezentować będą Żywiecczyznę w stolicy podczas ogólnopolskiego finału inicjatywy.

ŁZY wzruszenia! Gwiazdy w Skolimowie oglądają siebie na ekranie