Przepisy nadal obowiązują - także w  komunikacji zbiorowej

i

Autor: pixabay

Dystans, dezynfekcja, maseczki - przepisy związane z pandemią nadal obowiązują

2021-10-19 16:30

Żywiecka Straż Miejska przypomina, że zdrowie i bezpieczeństwo zależy od decyzji każdego z nas

Wakacje się skończyły – od pandemii... nigdy ich nie było. Niestety sporo z nas lekceważy obowiązujące przepisy – i świadomie rezygnuje z zakładania maseczki choćby w miejskich autobusach. Właśnie dlatego – szczególnie teraz, gdy młodzież masowo dojeżdża do szkół – żywiecka Straż Miejska przypomina o tym obowiązku – wyjaśnia Sławomir Walczak – komendant Straży Miejskiej w Żywcu.

- Staramy się upominać i przypominać o obowiązku noszenia maseczek – wyjaśnia komendant. - Chodzi nam przede wszystkim o nasze wspólne bezpieczeństwo, staramy się budować atmosferę wzajemnego poszanowania i odpowiedzialności, szczególnie w obliczu rozkręcającej się coraz szybciej czwartej fali Covid-19 – wyjaśnia komendant.

Osoby, które nie mają przy sobie maseczek – mogą liczyć na strażników, którzy wesprą zapominalskich darmową maseczką.

- Strażnicy miejscy patrolują przystanki w szczególności w godzinach szczytu – kiedy młodzi ludzie dojeżdżają na zajęcia, bądź z nich wracają do ościennych miejscowości.

- Ulica Dworcowa, Zamkowa – w tych miejscach patrolujemy, wchodzimy też do autobusów i kontrolujemy i przypominamy o wciąż aktualnym obowiązku noszenia maseczek. To kwestia świadomości i wspólnej odpowiedzialności, abyśmy wszyscy starali się tego reżimu sanitarnego przestrzegać.

Pamiętajcie więc – chcąc nie chcąc – przepisy nadal obowiązują. Nadal obowiązkowe jest zakrywanie nosa i ust oraz zachowanie dystansu społecznego. Wciąż obowiązują też limity osób korzystających z usług i oczywiście dezynfekcja rąk...

Dystans, dezynfekcja i maseczki... to nadal obowiazuje
Bulimia - poważny problem nastolatek