Dziecko w aucie

i

Autor: rhonda_jenkins / www.pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Żywiec

Dwulatka utknęła w aucie na słońcu. Matka zostawiła kluczyki w środku. O mały włos od tragedii w Rajczy

Cały dramat rozegrał się w poniedziałek 6 maja na rynku w Rajczy. Kobieta wyszła z samochodu i chciała wyciągnąć swoją dwuletnią córeczkę, gdy nagle pojazd samoczynnie się zamknął. Niestety, kluczyki zostały w środku i nie było jak otworzyć auta.

2-letnia dziewczynka utknęła w samochodzie. Uratowała ją policja

Roztrzęsiona matka zadzwoniła po policję. Mundurowi z komisariatu w Rajczy pojechali na miejsce, gdzie zastali roztrzęsioną kobietę i jej córeczkę zatrzaśniętą w samochodzie. Dziewczynka była już w środku przez kilkanaście minut i miała widoczne rumieńce na twarzy. Wyglądała na zdezorientowaną i spoconą.

Z uwagi na bardzo mocno świecące słońce oraz narastającą temperaturę wewnątrz samochodu policjanci nie wahali się ani chwili. Gdy starszy posterunkowy Jan Duraj uspokajał i odwracał uwagę dziecka, starszy sierżant Przemysław Kamiński wybił szybę w samochodzie i otworzył pojazd. Dziewczynce na szczęście nic się nie stało. Cała i zdrowa trafiła w ramiona mamy - opowiada asp. szt. Mirosława Piątek z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. 

Przy okazji tej historii policja po raz kolejny apeluje, by nie zostawiać dzieci nawet na chwilę w samochodzie przy słonecznej pogodzie i wysokich temperaturach.