Urzędy ograniczają bezpośreni kontakt

i

Autor: UM Żywiec

Duża ilość zakażeń na Żywiecczyźnie - urzędy wprowadzają ograniczenia

2022-01-24 17:19

Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe obsługuje z ograniczeniami. Warto najpierw zadzwonić

Jak informuje urząd miejski w Żywcu - związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 21 stycznia 2022 roku zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii władze miasta zdecydowały o wprowadzeniu ograniczenia w przyjmowaniu stron w urzędzie.

Od jutra - 25 stycznia 2022 roku wydziały/biura będą przyjmowały osoby, które wcześniej umówią się telefonicznie na określony termin - wyjaśnia rzecznik urzędu Mariusz Hujdus.

- Ograniczenia nie oznaczają absolutnie zamknięcia urzędu - zapewnia. - Bez wcześniejszego umawiania można jednak będzie dokonywać płatności w kasach urzędu oraz składać pisma na dziennik podawczy urzędu - dodaje. Ze względu na rozszerzanie się zakażeń COVID- 19 oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo osób załatwiających sprawy w urzędzie wejście do budynku nastąpi z zachowaniem szczególnych obostrzeń. W tych przypadkach do budynku urzędu może wejść ograniczona ilość osób. - Zachęcamy równocześnie do załatwiania spraw niewymagających osobistego stawiennictwa za pośrednictwem platformy ePUAP lub pocztą elektroniczną - dodaje.

Podobnie w przypadku Starostwa Powiatowego i jemu podległych jednostek. - Warunkiem wejścia na teren urzędu jest wcześniejsze ustalenie z pracownikiem dokładnej godziny wizyty - wyjaśnia Dariusz Szatanik - rzecznik żywieckiego starostwa. - Prosimy o wyrozumiałość, jeśli w związku z tą sytuacją - termin załatwienia sprawy może nieco się wydłużyć - apeluje.

Numery telefonów do konkretnych wydziałów i jednostek znajdziecie na stronach konkretnego urzędu.

Ograniczenia w urzędzie - mówi Mariusz Hujdus
WOŚP 2023 - wylicytuj numer 1 Gorącej 20 Radia ESKA!