Akcja oddawania krwi i pomoc dla Justynki

i

Autor: FB Klub HDK PCK przy Urzędzie Gminy Radziechowy-Wieprz

Dla Justynki - na walentynki. Niedziela dobroczynności w Radziechowach

2022-02-08 21:11

Wspólnie dajemy Justynce nadzieję - pod takim hasłem w najbliższą niedzielę w Radziechowach zbiórka krwi i kwesta. Choć w listopadzie zbiórka osiągnęła 100% - wzrost cen spowodował, że wciąż brakuje 17 tysięcy złotych

Pomóc może każdy, każda pomoc się przyda. A że pomagać chcą i potrafią - udowodnili już wcześniej. Klub HDK PCK działający przy Urzędzie Gminy Radziechowy-Wieprz - w najbliższą niedzielę 13 lutego organizuje zbiórkę krwi niedzielę - 13 lutego - zaprasza Anna Konior.

- Krew jest lekiem, którego nie da się wyprodukować, trzeba ją oddać, by dać komuś szansę na powrót do zdrowia. Każda osoba zdrowa pomiędzy 18 a 65 rokiem życia, która w ciągu ostatnich dziesięciu dni nie miała kontaktu z osobą chorą, jest dwa tygodnie po zakończeniu kwarantanny - to niezbędne warunki by móc oddać krew. - wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Jeśli tylko możecie - wpadajcie do Radziechów. Specjalny ambulans będzie na was czekał od 9 do 13 przy tamtejszym kościele parafialnym.

Ale nadchodząca akcja, to coś więcej - dodaje Anna Konior.- Przeprowadzona będzie także zbiórka, by pomóc ośmioletniej Justynce z Radziechów.

- Zbiórka będzie przeprowadzona, aby dziewczynka mogła pojechać do Niemiec i tam miała przeprowadzoną specjalistyczną operację ortopedyczną. Po takiej operacji Justynka będzie potrzebowała ortez - i tu pojawił się problem - wyjaśnia Anna Konior. - Jesienią udało nam się zamknąć zbiórkę i uzyskać całą wymaganą kwotę - czyli ponad 70 tysięcy złotych. Natomiast kolejna wycena, przy ustalaniu terminu operacji - nowa wycena spowodowała, że znowu brakuje nam około 17 tysięcy złotych - dodaje członkini Społecznego Komitetu Justynki.

Dlatego, w niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie można wspomóc dziewczynkę datkiem do puszki. Czasu jest bardzo mało. Dziewczynka ma już wyznaczony termin operacji - to 16 lutego. Jeśli nie dacie rady dotrzeć do Radziechów w niedzielę - można też wesprzeć zbiórkę na portalu siepomaga.pl zbiórka została przedłużona.

https://www.siepomaga.pl/justyna-wojtyla

Zbiórka krwi i pomoc dla Justynki - niedziela w Radziechowach
Pocztówki dźwiękowe - przy tym bawiono się w latach 70 i 80