Policjanci apelują o ostrożność na drogach

i

Autor: KPP Żywiec

Coraz gorsze warunki na drogach, coraz więcej kolizji i wypadków. Żywieccy policjanci apelują do kierowców o większą ostrożność

2020-10-21 19:53

Wczoraj na drogach Żywiecczyzny doszło do czterech kolizji. W zdarzeniach na szczęście nikt nie ucierpiał. Żywieccy policjanci kolejny raz apelują o rozwagę i ostrożność za kierownicą oraz dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zmienne warunki pogodowe wymagają od kierowców jeszcze większej koncentracji i uwagi.

Około 6.45 w Łodygowicach na ul. Żywieckiej, kierujący vw 20-latek, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z hondą, która siłą odrzutu uderzyła w smarta.

O 11.20 w Słotwinie na ul. Księdza Sznajdrowicza, kierująca toyotą 49-latka, nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu renault, 53-latkowi, doprowadzając do zderzenia pojazdów. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległo również ogrodzenie jednej z posesji.

O 14.45 w Pewli Małej na ul. Jana Pawła II, kierujący renault mężczyzna, nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył toyoty. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległa brama wjazdowa do jednej z posesji.

Z kolei o 15.15 w Rajczy na ul. Ujsolskiej, kierujący renault mężczyzna, najechał na tył mercedesa, którego kierowca zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Jak ustalili policjanci, wszyscy kierowcy uczestniczący w zdarzeniach byli trzeźwi. Sprawcy kolizji za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym otrzymali mandaty karne.

Po raz kolejny policjanci apleują o ostrożność i rozwagę za kierownicą i przypominają, aby zawsze dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, pozwoli nam to bezpiecznie dotrzeć do celu.

Wynajął podnośnik dźwigowy by z niego zobaczyć mecz Stomilu Olsztyn na żywo.