Wyjatkowy bieg...

i

Autor: FB Klub Fotograficzny Góry bez cenzury

COOLturalny bieg... dla czworonogów. III edycja żywieckiego Biegu Po Coolturę - podsumowana

2021-11-13 21:37

Pobiegli i nazbierali... i to całkiem sporo. Zebrane pieniądze pomogą przetrwać zimę w schronisku

Wiemy już, ile pieniędzy udało się zebrać podczas trzeciej edycji Biegu Po COOLturę. - Tym razem zebraliśmy rekordową ilość środków, a pomogą one zwierzakom przetrwać zbliżającą się zimę - mówi Anna Zięba, jedna z organizatorek wydarzenia.

- Dla zwierzaków udało się uzbierać 3370 złotych, i ta kwota zostanie przekazana już niebawem na konto schroniska dla bezdomnych zwierząt w Żywcu, którym opiekuje się Stowarzyszenie Futrzany Los. Mamy nadzieję, że te pieniądze zostaną dobrze wykorzystane dla naszych czworonożnych przyjaciół - dodaje nasza rozmówczyni.

Bieg z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i gromadzi coraz więcej zaangażowanych osób - nie tylko zawodników - przyznaje Anna Zięba.

- Dla zwierzaków jak zawsze potrzebna jest karma, lekarstwa - bo wiadomo że konieczna jest opieka lekarska, ponieważ zwierzęta niestety trafiają do schroniska w różnym stanie.

Trzeci Bieg Po COOLturę to bieg, wyścig podczas którego zawodnikom mogły towarzyszyć czworonogi, a do pokonania uczestnicy wspólnej zabawy mieli trasę o dystansie 4 kilometrów prowadzącą alejkami żywieckiego parku.

Organizatorami Biegu jest Klub Fotograficzny PTTK Góry Bez Cenzury oraz Oddziałowa Komisja Krajoznawcza w Oddziale Babiogórskim PTTK w Żywcu.

III Bieg Po COOLturę - podsumowany
W formie -- Trening a typ sylwetki