Justynka potzrebuje kolejnych operacji

i

Autor: siepomaga.pl

Charytatywne kolędowanie w Radziechowach. Trwa zbiórka dla małej Justynki

2023-01-04 13:04

Już 6 stycznia w Radziechowach przez cały dzień rozbrzmiewać będą kolędy. Nie zabraknie muzycznych gości, którzy wpadną by wesprzeć Justynkę Wojtyła, która z pomocą dobrych ludzi walczy o sprawność

Bardzo muzycznie zapowiada się najbliższy piątek  w Radziechowach. W tamtejszym kościele parafialnym pw. Świętego Marcina  od samego rana rozbrzmiewać będą kolędy.

- Na każdej z Mszy Świętych - we wspólnym kolędowaniu uczestniczyć będzie inny artysta lub zespół regionalny. Będzie bardzo muzycznie i bardzo różnorodnie - zapewnia Anna Konior z Klubu HDK PCK działającego przy Urzędzie Gminy Radziechowy-Wieprz.

- Zaprosiliśmy do wspólnego śpiewu Joannę Pytlarczyk - utalentowaną artystkę pochodzącą z naszej miejscowości Radziechowy. Przyjedzie do nas również Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Lipowianie, a także Rodzinna Kapela Wrzeszczów. Zakolęduje u nas również Zespół Pieśni i Tańca Jodełki, a podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 zaszczyci nas swoją obecnością Kapela Baraby. A podczas Mszy Świętej o 12.00 towarzyszyć nam będzie Fundacja Braci Golec. Warto być w najbliższy piątek z nami - to będzie muzyczna uczta - zapewnia jedna z organizatorek wydarzenia.

Podczas ostatniej - wieczornej Mszy Świętej - kolędować będzie w Radziechowach Zespół Regionalny Grojcowianie. Wszystko po to, by pomóc ośmioletniej Justynce Wojtyła, która wciąż potrzebuje wsparcia. Już raz udało się jej pomóc i dziewczynka przeszła niezbędną operację obu nóg.

- Po pierwszej udanej operacji - potrzebne są kolejne dwie - wycenione na około 170 tysięcy złotych - dodaje Anna Konior.

- Aby utrzymać i kontynuować leczenie potrzebne są kolejne zabiegi, będzie trzeba także przerobić ortezy. Wszystko to stanowi wydatek, który przerasta możliwości rodziny Justynki. Dlatego - po raz kolejny zapraszamy do wspólnego - tym razem muzycznego - pomagania - dodaje.

Jeśli możecie i chcecie pomóc - w piątek - będzie można wesprzeć dziewczynkę datkami do puszki.

Pomóc możecie także tutaj

https://www.siepomaga.pl/justyna-wojtyla

Będą kolędować, by pomóc Justynce
Zagraniczne hity, które w 2023 roku kończą 10 lat!