Golcowie

i

Autor: Europejskie Forum Przyszłości

Bracia Golec Ambasadorami Województwa Śląskiego. Specjalną statuetkę odebrali na gali Europejskiego Forum Przyszłości

2021-10-07 14:08

W trakcie uroczystej gali Europejskiego Forum Przyszłości marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża i przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Jan Kawulok wręczyli Nagrody Europejskiego Forum Przyszłości. Nagrody w sześciu kategoriach przyznano osobom, firmom i instytucjom, które mają bezpośredni wpływ na przyszłość regionu, jego rozwój, transformację oraz promocję. Wśród nagrodzonych są bliźniacy z Milówki.

 W kategorii Europejski Ambasador Województwa Śląskiego nagrodę otrzymała Jadwiga Wiśniewska, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Laureatami nagrody w kategorii Inwestor – Kapitał Polski zostały Rosa Sp. z o.o. – firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji kompletnych zestawów oświetlenia zewnętrznego oraz Eko-Okna S.A. – producent stolarki okiennej i drzwiowej z PVC, drewna i aluminium.

W kategorii Inwestor – Kapitał zagraniczny nagrodzono SK Innovation – jedną z największych południowokoreańskich firmsektora energetyczno-chemicznego, a w kategorii Eksporter dwie spółki: Mokate S.A. – przedsiębiorstwo, którego produkty, jak: kawy, herbaty, zabielacze, kakao, napoje czekoladowe i musli są dostępne w 73 krajach, a także Formed Sp. z o.o. – dystrybutora specjalistycznego sprzętu medycznego, wyposażenia oddziałów szpitalnych oraz mebli medycznych i socjalnych.

W kategoriach Samorząd Przyszłości oraz Instytucja Otoczenia Biznesu nagrody otrzymali : Tychy, Bytom, Tarnowskie Góry i Powiat Raciborski, a także Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości, Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach i Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa w Katowicach.

Laureatami w ostatniej kategorii – Ambasador Województwa Śląskiego zostali Anita Włodarczyk – trzykrotna mistrzyni olimpijska, czterokrotna mistrzyni świata oraz wielokrotna rekordzistka świata, Europy i kraju w rzucie młotem oraz Golec uOrkiestra – jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów w Polsce. (posłuchaj poniżej)

Zwieńczeniem gali był koncert, w którym orkiestra Filharmonii Śląskiej zagrała wraz z wirtualnym solistą, wyświetlanym w postaci hologramu. W programie znalazły się utwory Wojciecha Kilara i Adama Wesołowskiego.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl