Bombiarz zatrzymany przez policjantów z Bielska-Białej

i

Autor: Adobe Stock Zdjęcie ilustracyjne

Kryminalne

Bombiarz zatrzymany przez policjantów z Bielska-Białej. Regularnie wszczynał fałszywe alarmy w całym kraju

2024-03-19 17:57

Policjanci z Bielska-Białej zatrzymali nastolatka, który notorycznie zgłaszał fałszywe informacje o podłożeniu bomb w różnych instytucjach na terenie całego kraju. Szczególnie upodobał sobie jedną z bielskich szkół podstawowych.

Wszczynał alarmy bombowe w całym kraju

Trzeba przyznać, że był wytrwały w swojej „zabawie", przez którą paraliżował pracę różnych instytucji na terenie całego kraju, ze szczególnym upodobaniem jednej z bielskich szkół podstawowych. Policjanci z Bielska-Białej zatrzymali nastolatka, który regularnie wszczynał fałszywe alarmy bombowe. Jak się okazało - to mieszkaniec Szczecina.

- Kilkunastoletni mieszkaniec Szczecina nigdy w Bielsku-Białej nie był. Ten człowiek paraliżował również jednostki policji, łącznie z kontrterrorystami w Warszawie. Tam również pozwolił sobie skierować apel, że mają „bombkę”. Jakież było jego zdziwienie, gdy udało nam się go zlokalizować -  powiedział insp. Krzysztof Herzyk, komendant miejski policji w Bielsku-Białej. 

Nastoletniego bombiarza zatrzymali bielscy policjanci

- Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości nie było w stanie go namierzyć. Żmudna robota policyjna na terenie Bielska-Białej poskutkowała tym, że udało się do tej osoby dotrzeć i ją zatrzymać - dodał inspektor.

Insp. Krzysztof Herzyk podsumowywał pracę bielskich policjantów w 2023 r. podczas sesji Rady Miasta w Bielsku-Białej. Zatrzymanie nastoletniego bombiarza było ich ogromnym sukcesem, którym komendant miejski się pochwalił. W sumie fałszywych zgłoszeń o podłożeniu bomby było 27.

QUIZ. Wiesz, ile lat grozi za to przestępstwo? W kilku przypadkach możesz doznać szoku

Pytanie 1 z 20
Jaka kara grozi za dostarczenie alkoholu osobie małoletniej?