Narkotyki nie trafią na rynek

i

Autor: KPP w Żywcu

Blisko 1500 działek amfetaminy nie trafi na rynek. To wynik skutecznych działań żywieckich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej

2021-03-23 16:48

Ostatnio zatrzymali 53-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, który zajmował się handlem narkotykami - relacjonuje rzeczniczka żywieckiej komendy policji asp. szt. Mirosława Piątek

- W czasie przeszukania policjanci zabezpieczyli u niego amfetaminę - 150 gramów - to ilość z której można przygotować około 1500 dawek dilerskich. Policjanci zabezpieczyli także około tysiąc sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, a także cztery tysiące złotych - wyjaśnia policjantka.

- W proceder handlu nielegalnymi substancjami zaangażowane były jeszcze osiemnastolatka i czterdziestodwulatka - dodaje.

Cała trójka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu i usłyszała zarzuty. Prokurator postanowił o objęciu dwóch kobiet policyjnym nadzorem, natomiast mężczyzna - decyzją żywieckiego sądu - pozostanie w areszcie na trzy miesiące.

Mężczyzna i 42-latka odpowiedzą za handel narkotykami, grozi im nawet 10 lat pozbawienia wolności, natomiast 18-latka usłyszała już zarzut utrudniania śledztwa, za co grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Amfetamina nie trafi na rynek - mówi rzeczniczka żywieckiej policji - asp. szt. Mirosława Piątek
Dr Grzesiowski podsumowuje rok pandemii i mówi, co nas czeka w przyszłości