Kiermasz w Galerii Sfera
Idea zaplanowanej na sobotę akcji jest bardzo prosta. Jak informują organizatorzy, wszyscy, którzy chcą przekazać niepotrzebne już zabawki, mogą je dostarczyć do punktu informacyjnego galerii. 4 stycznia przekazane przez darczyńców zabawki zostaną sprzedane na kiermaszu, który odbędzie się w foyer Galerii Sfera II.
Pozyskane w ten sposób środki zostaną w całości przekazane Stowarzyszeniu KOTełkowa Drużyna. Organizacja skupia się na niesieniu pomocy bezdomnym kotom, również tym przebywającym w bielskim schronisku "Reksio". W chwili obecnej pod ich opieką znajduje się kilkadziesiąt zwierzaków.
Dzięki otrzymanemu wsparciu możemy polepszyć los skrzywdzonych zwierząt poprzez takie działania, jak: dokarmianie, leczenie, sterylizacje, współpracę z opiekunami kotów wolno żyjących i pomoc w poprawie ich warunków bytowych, a także promowanie zwierząt poszukujący domów stałych.
- informuje założycielka i prezeska stowarzyszenia Iwona Gorzkowska.
Zabawki ratują zwierzaki" to cykliczna akcja, która na stałe wpisała się w krajobraz Bielska-Białej. Zyski zgromadzone podczas każdej odsłony są przekazywane organizacjom sprawującym opiekę nad bezdomnymi zwierzętami. Jak poinformował prezes Fundacji Arka Wojciech Owczarz, zeszłoroczne edycji inicjatywy umożliwiły rzeczowe wsparcie 6 stowarzyszeń.
W poniższej galerii znajdziecie zdjęcia kilku podopiecznych Stowarzyszenia KOTełkowa Drużyna.
Ekologiczna pomoc zwierzętom w Galerii Sfera
Jak informują członkowie Fundacji Arka, organizowany w Galerii Sfera kiermasz ma również ekologiczny wydźwięk. W ten sposób członkowie organizacji chcą pokazać, że nieużywane już przedmioty mogą znaleźć nowe życie, np. poprzez przekazanie ich na cel akcji charytatywnych. Idea jest prosta - nieużywana i wciąż znajdująca się w dobrym stanie zabawka, zamiast trafić na śmietnik, zostaje przekazana na kiermasz charytatywny.
Dzięki temu z jednej strony niepotrzebny już przedmiot przyczynia się do poprawy sytuacji bezdomnych zwierząt z Bielska-Białej, z drugiej natomiast znajduje nowego właściciela. Przedmiot nie ląduje więc w koszu, co pozwala również ograniczyć liczbę odpadów produkowanych przez lokalną społeczność.