Bielsko-Biała: Awaria kolei linowej na Szyndzielnię. Kiedy będzie czynna?

i

Autor: Kolej Linowa Szyndzielnia/Facebook

Bielsko-Biała: Awaria kolei linowej na Szyndzielnię. Kiedy będzie czynna?

Dziś od rana nieczynna była gondolowa kolej linowa na Szyndzielnię w Bielsku-Białej. Konieczna była wymiana pompy. Kierownik kolei powiedział, że być może w środę znów ruszy,

Awaria kolei linowej na Szyndzielnię

Od godzin porannych we wtorek 2 lipca kolej linowa na górę Szyndzielnia w Bielsku-Białej była nieczynna. Informację o tym umieszczono na stronie internetowej kolei. Działająca od 1953 roku kolej o długości 1810 m to jedna z największych atrakcji w Bielsko-Białej i w Beskidach.

Jak powiedział PAP kierownik obiektu Tomasz Pezda, wymieniana była pompa. Już w poniedziałkowy wieczór pracownicy dostrzegli, że jest osłabiona i nie działała tak, jak powinna. Kierownik wyraził nadzieje, że w środę 3 lipca kolej będzie już normalnie czynna.

- Cały czas działamy; wymieniliśmy pompę(...). Kolej jest nieczynna do odwołania, ale mam nadzieję, że już w środę ruszymy - poinformował w rozmowie z PAP Tomasz Pezda, kierownik kolei linowej Szyndzielnia.

Jak się okazało, usterkę udało się naprawić jeszcze szybciej. Około godziny 16:00 poinformowano, że kolej jest już czynna.

- Kolej czynna. Zapraszamy - czytamy na stronie internetowej kolei linowej Szyndzielnia.