Szpital Śląski w Cieszynie

i

Autor: Szpital Śląski w Cieszynie/FB

Inwestycje

Beskidzkie SOR-y będą zmodernizowane. Ministerstwo Zdrowia dofinansuje przebudowę i zakup sprzętu

2023-09-21 11:32

To fantastyczna informacja dla medyków, ale przede wszystkim dla pacjentów. Ministerstwo Zdrowia dofinansuje modernizację Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w całej Polsce. W woj. śląskim będą to Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej i Szpital Śląski w Cieszynie. Zwycięskie projekty wybrano w konkursie Funduszu Medycznego.

SOR-y w Bielsku-Białej i Cieszynie z dofinansowaniem na przebudowę i zakup nowego sprzętu

Rozstrzygnięty został konkurs, w ramach którego szpitale z całej Polski walczyły o modernizację Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Spośród 207 placówek, wybrano projekty 152 z nich, w tym dwa z woj. śląskiego.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał dofinansowanie na kwotę 9 mln 250 tys. zł, a Szpital Śląski w Cieszynie - 15 mln zł. 

Te środki finansowe to konkretne wsparcie na modernizację, przebudowę i doposażenie SOR oraz pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR. Dzięki tym inwestycjom pacjenci już wkrótce odczują znaczną poprawę jakości leczenia, bezpieczeństwa i komfortu” – mówi minister zdrowia Katarzyna Sójka.

„Na SOR-ach sprzęt diagnostyczny i aparatura wspomagająca funkcje życiowe pacjenta są użytkowane przez całą dobę - często bez jakiejkolwiek przerwy, stąd szybko się eksploatują. Dlatego te środki z Funduszu Medycznego w dużej mierze przeznaczone będą na nowoczesną i łatwą w użytkowaniu aparaturę. Trafią także na sprzęt przyspieszający diagnostykę, która skróci powrót do zdrowia, a często uratuje życie” - dodaje minister. 

Konkurs został ogłoszony 27 stycznia 2023 r. z Funduszu Medycznego na dofinansowanie infrastruktury ratownictwa medycznego w ramach Subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych. Łącznie w kraju na modernizację SOR-ów trafi z funduszu około 1,5 mld zł. 

Inwestycje mają zostać zrealizowane do końca 2025 roku.  

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Archiwum Eski Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Źródło: Beskidzkie SOR-y będą zmodernizowane. Ministerstwo Zdrowia dofinansuje przebudowę i zakup sprzętu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE