Nowe oblicze Grojca?

i

Autor: FB Antoni Szlagor

Będzie więcej atrakcji dla turystów? Góra Grojec ma szansę stać się kolejnym przyciągającym miejscem na mapie Żywiecczyzny

2021-05-15 22:35

Turyści coraz częściej zaglądają na Grojec

Rynek, park Habsburgów, ale i konkatedra czy Muzeum miejskie - to obowiązkowe punkty na turystycznej mapie Żywca. Coraz częściej - turyści zaglądają też na górę Grojec, gdzie kilka lat temu - postawiono kilkunastometrowy krzyż upamiętniający wizytę Papieża Polaka z 1995 roku.

- To miejsce przeżywa swój renesans - przyznaje Mariusz Hujdus - rzecznik urzędu miejskiego.

- W ubiegłym roku odnowiony został krzyż i jego otoczenie, powstało też palenisko - wylicza. - W tamtym miejscu spotyka się coraz więcej osób, łatwiej i bezpieczniej jest też się tam dostać, ponieważ wyremontowana została prowadząca na Średni Grojec droga - tłumaczy nasz rozmówca. - Chcemy jeszcze bardziej rozwijać to wyjątkowe miejsce - dodaje rzecznik.

Pojawił się pomysł, by właśnie tam wybudować specjalną wieżę, która dawałaby jeszcze więcej możliwości dla odwiedzających to miejsce. - Mogłaby powstać wieża widokowa, taras, ale i specjalne lunety, które pozwoliłyby rozejrzeć się jeszcze dalej. Całości mogłyby dopełnić tematyczne wiaty edukacyjne - to wszystko da się świetnie połączyć i zaaranżować - podsumowuje nasz rozmówca.Jeśli tylko pojawią się możliwości sfinansowania tego projektu ze środków krajowych lub zagranicznych - miasto będzie aplikowało o pieniądze na realizację tego turystycznego pomysłu - zapewnia rzecznik.

Grojec może stać się nową atrakcją turystyczną
Eurowizja 2021. Edyta Górniak kontra Rafał Brzozowski