kino Janoisk w Żywcu

i

Autor: kino Janosik

Audiodyskrypcja w Janosiku. Żywieckie kino wprowadziło udogodnienia dla osób niesłyszących i niedowidzących

2022-01-18 18:05

Część pokazów filmowych odbywać się będzie z zastosowaniem aplikacji AudioMovie. Umożliwia ona odbiór audiodeskrypcji oraz nagranej ścieżki lektorskiej w przypadku filmów zagranicznych. AudioMovie to aplikacja na smartfony, która odtwarza i synchronizuje z filmem dodatkowe ścieżki dźwiękowe.

   -Od dłuższego czasu już myśleliśmy o tym jak kino zrobić dostępnym dla osób z niepełnospranością wzroku, dla osób niedowidzących i niewidzących, a także niedosłyszących. No i znalazło się faktycznie takie rozwiązanie. Jakiś czas temu pewna firma uruchomiła nową aplikację. Aplikacja ta nazywa się AudioMovie i część dystrybutorów zdecydowała się na poprowadzenie ścieżki dźwiękowej do wybranych przez siebie tytułów- wyjaśnia Magdalena Kidoń Staszek -kierownik żywieckiego kina Janosik.

Wystarczy wziąć ze sobą smartfona i słuchawki, by na własnym urządzeniu oglądać film, słuchając audiodeskrypcji lub wersji lektorskiej. Tego typu aplikacja daje osobom o różnych potrzebach możliwość współuczestniczenia i współprzeżywania seansu filmowego, niezależnie od (nie)pełnosprawności, (nie)znajomości języka czy wieku.

- Seanse z audiodyskrypcją w kinie Janoisk odbyły się już dwukrotnie. Zagraliśmy film "Teściowie" i chcielibyśmy widzów namówić do takiego eksperymentalnego przyjścia do kina, żeby się przekonać jak łatwe jest to w odbiorze i jak miło jest spędzić czas w kinie. Szczególnie dla osób, dla których taka rozrywka była dotąd niedostępna-tłumaczy kierownik Janosika. Jest jeszcze kilka tytułów, dla którch taka audiodyskrypcja jest zrobiona, więc można się spodziewać kolejnych seansów w kinie Janosik. W planach jest projekcja filmów :"Boże ciało" i "Ikar". ( posłuchaj poniżej)

Szczegłówe informacje dotyczące audiodyskrypcji, aplikacji i zasad jej działania, a także terminów kolejnych seansów można znaleść na stronie internetowej żywieckiego Janosika.

Udogodnienia dla niepełnosprawnych w żywieckim kinie Janosik-mówi Magdalena Kidoń Staszek kierownik kina
Pierwsza robokelnerka w Łodzi!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE