Artur Barciś dla Weroniki

i

Autor: MCK Żywiec

Artur Barciś dla Weroniki. Specjalny występ aktora w żywieckim MCK-u

2021-08-25 16:49

Już w najbliższą niedzielę wyjątkowy spektakl. Artur Barciś lubiany i bardzo ceniony aktor teatralny i filmowy, znany między innymi z fantastycznych kreacji aktorskich w serialach "Ranczo " czy "Miodowe lata", wystąpi w specjalnym charytatywnym koncercie, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na operację Weroniki Drobisz, nastoletniej mieszkanki Żywca.

Weronika urodziła się z niedorozwojem lewej ręki, nie ma w niej stawu łokciowego. Dla nastolatki istnieje szansa na sprawność, to przeszczep stawu łokciowego od dawcy oraz operacja kości przedramienia w Instytutucie doktora Paleya na Florydzie. Operacja w Stanach Zjednoczonych– wraz z pobytem Weroniki na miejscu i rehabilitacją po zabiegu – to koszt około miliona złotych. Rodzice robią wszystko, aby doprowadzić do operacji, dzięki której ich córka zyska sprawność. Od czterech lat zbierają pieniądze na portalu pomagam.pl, do tego  organizują zbiórki, wydarzenia, kiermasze, licytacje  itp. Do tej pory Ewie i Pawłowi Drobiszom udało się zebrać ponad 600 tys złotych. Wciąż brakuje niespełna 400 tysięcy, a czas ucieka....

-Weronika musi być operowana, zanim zakończy się u niej okres dojrzewania. Mamy więc coraz mniej czasu. Weronika traci wiarę i coraz częściej do nas przychodzi i mówi, że to się nie uda, bo widzi ile dla niej robimy i jak wiele jeszcze brakuje. A nam po prostu już brakuje pomysłów jak zdobyć te pieniądze- opowiada Paweł Drobisz, tata Weroniki ( posłuchaj poniżej)

Niedzielny koncert Artura Barcisia jest jednak kolejną cegiełką dołożoną do tej wielkiej zbiórki, której efektem będzie wyjazd Weroniki do USA i operacja, dlatego Ewa Drobisz, mama dzewczynki, zachęca do udziału w imprezie.

"Serdecznie Was zapraszamy. Niech każdy z Was przyprowadzi jedną dodatkową osobę. Niech sala będzie pełna. Udostępniajcie gdzie się da. Niech Weronika odzyska nadzieję, że jej leczenie może się udać, to już trwa ponad 4 lata. Przez dobrą zabawę można uzyskać realną pomoc. Zapowiada się świetna zabawa z Arturem Barcisiem

ABS - Artuś Barciś SHOW niedziela godzina 19.00

Artur Barciś w lekki i zabawny sposób odsłoni realia aktorskiego życia. W anegdotach o kulisach pracy na scenie teatralnej i planie filmowym opowie o tremie, dykcji, różnego rodzaju „wsypkach”, czyli aktorskich wpadkach. Dowiemy się, jakie dowcipy aktorzy robią sobie na scenie. Wszystko opatrzone, w mistrzowski sposób wykonywanymi piosenkami. „Artur Barciś Show” to pełne humoru i wdzięku spotkanie ze znakomitym i bardzo lubianym aktorem"-zachęca Ewa Drobisz.

Poza udziałem w niedzielnym koncercie Weronice cały czas można pomóc. Na portalu pomagam.pl trwa zbiórka na jej operację (pomagam.pl/reka-Weroniki). Dziewczyka ma też swoje subkonto w Fundacji „Dorośli dzieciom” (64 1050 1432 1000 0023 2758 5606, koniecznie z dopiskiem „Dla Weroniki Drobisz”). Za pośrednictwem tej samej fundacji można przekazać jej 1 procent swojego podatku (KRS 0000243743, cel „Weronika Drobisz”). Dziewczyna ma też swoją stronę internetową, gdzie można znaleźć wszystkie informacje o jej chorobie, możliwościach leczenia i jego kosztach: niedorozwojreki.tnb.pl. Z rodzicami Weroniki można skontaktwać się również przez ich profil na Facebooku.

Paweł Drobisz o trudnościach w zbiórce pieniędzy na operację córki
Ratujemy życie! Oddaj krew z Radiem SuperNova