-Wydarzenie ma kształtować więzi emocjonalne z przyrodą, rozwijanie wrażliwości na jej piękno oraz promocję zrównoważonego rozwoju. Impreza ma przyczynić się do kształtowania logicznego myślenia, doskonalenia sprawności manualnych i ruchowych oraz wdrażania do współdziałania w zespole-wyjaśnia Agnieszka Zemczak Karkoszka z Gminnego Centrum Kultury Promocji Turystyki Radziechowy- Wieprz
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.
* Tego dnia będziemy mogli wysłuchać wykładu o ciekawych rybach występujących w rzece Sole i wykładu o pszczołach wraz zobaczyć prezentacją szklanego ula. Pojawi się również możliwość zapoznania z wermikompostownikiem i ciekawymi zwierzętami.
* Na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej w miejscowości Wieprz będzie można obejrzeć ciekawe wystawy o roślinach chronionych, zwierzętach i roślinach otuliny rzeki Soły,. Będą także wystawy o rybach, wędkarstwie i walce z kłusownictwem. Organizatorzy opowiedzą o jeżach, niezbędnych w naszych ogrodach i o ekologicznej uprawie ogrodu z poszanowaniem jego bioróżnorodności.
* W ramach zajęć edukacyjnych pojawią się również warsztaty dotyczące „Drugiego życia odpadów”, ekodesignu oraz ekozabawek. Uczestnicy pikniku będą mogli wziąć udział w warsztatach z szycia woreczków wielokrotnego użytku na owoce i warzywa oraz wykonają donice z tworzyw nadających się do biorecyklingu.
* Każdy uczestnik pikniku otrzyma eko-gadżety i na licznych ekowadarzeniach na pewno znajdzie dla siebie coś ciekawego.
* W ramach kampanii edukacyjnej zostanie również poruszony niezwykle ważny temat sortowania śmieci, w ramach którego będzie można wziąć udział w konkursie i wygrać ciekawe nagrody. Konkurs jest dedykowany dla rodzin i wszystkich uczestników pikniku.
Piknik w Centrum Edukacji Ekologicznej w Wieprzu będzie realizował ideę zawartą w projekcie „Ochrona różnorodności biologicznej poprzez zagospodarowanie rzeki Soły w miejscowości Wieprz. Dodatkowo w ramach projektu od 22 do 29 listopada odbędą się zajęcia edukacyjne dla dzieci ze szkół z Gminy Radziechowy-Wieprz.
Piknik ekologiczyny 27 listopada rozpocznie się o godzinie 10.00. Wstęp wolny